בי''ס קפואירה

בשנות התשעים החלו ישראלים להיחשף לתחום של קפוארה, אותה אומנות לחימה אשר מקורה בברזיל שמזכירה יותר אומנות מאשר לחימה, זאת בזכות התנועות המרשימות שמבצעים בזמן הפעולה, תנועות שכולן מייצגות ריקוד.  יש לציין שבברזיל מדובר בספורט שמוגדר לאומי ולעולם הגדול הוא הגיע בזכות מטיילים רבים שביקרו במדינה והביאו אותו למדינותיהם. הקפוארה עצמה הגיעה לברזיל מאפריקה על ידי העבדים. 

במהלך השנים מאז נפתחו בי"ס לקפוארה במקומות שונים בארץ וכיום אנחנו יכולים לראות ילדים, צעירים ומבוגרים אשר מבצעים את התנועות השונות ורוקדים את הריקוד, כמו היו חבר'ה בריו או כל מקום אחר בברזיל. במהלך השנים החלו להופיע גם להקות שונות שהעלו מופעים מרהיבים של קפוארה, כולל מופעי רחוב בדיוק כמו בברזיל. 

הרעיון שעומד מאחורי ריקוד קפוארה הוא שאומנם מדובר בסוג של אומנות לחימה, אך למעשה זה משחק, ריקוד, ולראייה, בכל פעם שעומדים אנשים אלה מול אלה ומבצעים את התנועות השונות, הרי שמוזיקה ושירה מלווים אותם. יש לציין שלהבדיל ממקצועות אחרים שנלמדים בבי"ס אומנויות לחימה, כאן מדובר באומנות שהצדדים השונים לא נוגעים אחד בשני, אלא פשוט רוקדים, זזים וקופצים בצורות ייחודיות. 

אנחנו מכירים מספר סוגים של קפוארה , החל מקפוארה בסיסית, אנגולה, שמתאימה למתחילים, מדובר בקרב נמוך ואיטי. השלבים המתקדמים יותר הם קפוארה רג'יונאל שהם יותר מהירים, גבוהים (מעל הקרקע) ודורשים הרבה יותר גמישות. ברמה הזאת כבר צריך לפתח אסטרטגיה מיוחדת. 
מלבד שני הצדדים שעושים את התנועות השונות, הרי שבקפוארה יש חשיבות גם לגורמים נוספים, כאמור יש את הנגנים השונים ואלה ששרים מסביב, וכן יש את הקהל שגם להם יש תפקיד, הם מוחאים כפיים,שרים, מתופפים והם חלק בלתי נפרד מהאווירה. הם מכניסים את הלוחמים למצב קרב ונותנים להם אדרנלין בעזרתו הם יכולים להתחבר למה שעליהם לעשות. אין ספק שהצופים מהצד, גם מי שלא מבין את משמעות הקפוארה ולא יודעים את החוקים שלו יכולים ליהנות מהחוויה הייחודית ומכל מה שקורה מסביב. 

כפי שציינו, אנחנו יכולים למצוא היום בי"ס קפואירה כבר לילדים בגיל צעיר, החל מגילאים של גן או כיתה א'. ככל שהגיל עולה גם הרמה עולה וכן דרגות הקושי השונות. 

אצלנו בסטודיו סמוראי תוכלו למצוא מגוון רחב של חוגי קפוארה ואומנויות לחימה אחרת. אנחנו בי"ס אומנויות לחימה מוביל בישראל ויש לנו מדריכים מובילים בתחומם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל הצעת מחיר ייחודית. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
בית ספר לחימת רחוב
 

מעוניינים במידע נוסף? חייגו:
ההתאחדות העולמית לג'ו ג'יטסו בישראל בע"מ  |  סניף גבעתיים - 03-5733479  |  סניף תל מונד - 09-9566555
סניף תל מונד - 09-9566555
סניף גבעתיים - 03-5733479  
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם: 
|
אייקי ג'ו-ג'יטסו     אייקידו בגבעתיים     בי''ס לאומנויות לחימה בגבעתיים     בי''ס לחימת רחוב     בי''ס קפואירה     בית ספר לחימת רחוב     בית ספר קפואירה     ג'יאו - ג'יטסו     חוג קיקבוקס בגבעתיים     קיקבוקס בגבעתיים     אימוני כושר קרביים     בית ספר לאמנויות לחימה לילדים     ג'ו ג'יטסו למבוגרים     חוג ג'ו ג'יטסו לגילאי 4-5     חוג פילאטיס לנשים     חוגי קיקבוקס במרכז     חוגי קראטה לגברים     קורס להכשרת מאמני ג'ו ג'יטסו     קורסי מאמנים לאומנויות לחימה     אימוני כושר בגבעתיים