ג'ו-ג'יטסו


אומנות הלחימה ג'ו-ג'יטסו היא מהעתיקות בעולם. מקורותיה מגיעים מלפני 2000 שנה, ומגיעים עד לימינו אנו.
הג'ו-ג'יטסו היא אומנות לחימה המתפתחת כל הזמן ומגיבה לתנאי הסביבה המשתנים.


ההסטוריה של הג'ו-ג'יטסו: 

הג'ו-ג'יטסו היא אומנות לחימה יפנית הקיימת למעלה מ-2000 שנה, וניתן לראות בה כאם של אומנויות לחימה יפניות רבות בכלל, ואמא ישירה של הג'ודו והאייקידו בפרט. אומנות הלחימה ג'ו-ג'יטסו מבוססת על ניצול תנועת היריב למטרת הכנעה. אומנות לחימה זו משלבת בתוכה טכניקות הגנה והתקפה שונות המיועדות להוצאת היריב משיווי משקל למטרת הכנעתו ונטרולו על הקרקע בעזרת נעילת מפרקים וחניקות. השם ג'ו-ג'יטסו מורכב משתי מילים: ג'ו (Ju) פירושו "עדין" או "רך", וג'יטסו (Jitsu) פירושו "אומנות", כך שניתן לתרגם ג'ו-ג'יטסו כ"אומנות עדינה", למרות שלמתבונן מבחוץ אין הדבר נראה כך כלל... נעילות המפרקים, הבריחים והחניקות כל-כך יעילות כך שאין צורך "ללכת עד הסוף": מספיק להגיע אל הסף של כמעט-שבירה, מצב בו גם היריב החזק ביותר ייכנע. אומנות הלחימה ג'ו-ג'יטסו נלמדה בתחילתה בחצר הקיסר היפני ע"י הסמוראים, שהיוו את "חומת המגן" שלו ושל מעמד האצולה בתקופה הפיאודלית ביפן.

הג'ו-ג'יטסו שימש את הסמוראי ביפן ככלי נשק לטווח קצר בדיוק כמו ששימשה אותו חרבו ככלי נשק לטווח ארוך יותר. כל סמוראי למד טכניקות של נעילת מפרקים, שבירת עצמות וחניקות, ואף נשא עמו תרשימים ובהן נקודות חיוניות בגוף האדם לתקיפה.

לכל אורך ההיסטוריה ניסו אנשים ומייסדי שיטה שונים לקחת את הג'ו-ג'יטסו לכיוונים שונים כגון: Judo "הדרך הרכה", שבבסיסה היא דומה מאוד לג'ו-ג'יטסו, ומבוססת  הלכה למעשה על עקרונות הג'ו-ג'יטסו, מה גם שג'יגורו קאנו עצמו, מי שייסד את הג'ודו ב-1882, היה מאסטר באסכולת ג'ו-ג'יטסו, והביא את פיתוחו של הג'ו-ג'יטסו לג'ודו כספורט האולימפי של היום משנת 1961. את האייקידו Aikido פיתח מוריהיי אושיבה, אף הוא מאסטר בג'ו-ג'יטסו. האייקידו, "הדרך ההרמונית", שפיתח הוא סגנון ידידותי שאין בו אלמנט מלחמה וחיסול, וכוונתו למטרת שלום ואחווה בין האנשים. כך גם את סגנונות קרטה שונים התפתחו מהג'ו-ג'יטסו ובמיוחד סגנונות קמפו. ג'ו-ג'יטסו כ"אומנות אם" היא מעין שילוב של מספר אומנויות לחימה פופולריות של היום ולמעשה הג'ו-ג'יטסו היא סידרה של קומבינציות שהופרדו אחת מהשנייה והוטמעו בשיטות אחרות.
 

ג'ו-ג'יטסו מודרני: 

הג'ו-ג'יטסו כיום מותאם לאופי החיים המודרני, ובא לתת מענה לצרכים עכשוויים. אופי אומנות הלחימה של ימינו יותר קצרה ותכליתית, ומטרתה הגעה להכנעה מהירה. בצד לימוד הפן המסורתי של האומנות הכולל שימוש בכלי נשק מסורתיים (נונצ'אקו, בו, ג'ו, טונפה, קאמה, חרב, סאי וכו'), קאטות (רצף של תנועות המדמות מצב לחימה) וכו', יש את הפן המודרני של לימוד תגובות כנגד איומים עכשוויים כמו תקיפה מלפנים, מאחור ומהצד, חניקות, תפיסות ידיים, חביקות גוף, תרגילי הגנה עצמית, לימוד הטלות, בריחים וחניקות, כנגד יריב אחד או יותר בתרגול ויישום לחימה בעמידה וכן לחימה על הקרקע.

הג'ו-ג'יטסו נותן את המענה השלם ביותר להגנה עצמית, כנגד תוקף בידיים ריקות או תוקף החמוש בנשק קר כגון: סכין או מקל וכן תוקף החמוש בנשק חם, כדוגמת אקדח ועוד..

המתאמן בג'ו-ג'יטסו רוכש את כל הכלים להתמודד במצבים בהם יש צורך בשימוש בידע זה תחת לחץ ובמצבי קיצון , בנוסף תורם האימון בג'ו-ג'יטסו לשיפור רמת הכושר הגופני על כל מרכיביו, שיפור ושיכלול יכולות מוטוריות ואף מעלה את הביטחון העצמי שמשפיע לא רק בזמן הפעילות עצמה, אלא בחיי היום יום בכלל. 

כבר הוכח כי אנשים המתאמנים באומנות לחימה, ילדים ובוגרים כאחד, משפרים את רמת ההישגיות, הריכוז, השקט הנפשי, הביטחון העצמי, המודעות העצמית והמקובלות החברתית שלהם.

השיטה מתאימה לכל אחד:
ילדים, נוער ובוגרים, נשים וגברים, ספורטאים וכאלה שזו להם הפעילות הגופנית הראשונה מזה זמן רב.
 

מעוניינים במידע נוסף? חייגו:
ההתאחדות העולמית לג'ו ג'יטסו בישראל בע"מ  |  סניף גבעתיים - 03-5733479  |  סניף תל מונד - 09-9566555
סניף תל מונד - 09-9566555
סניף גבעתיים - 03-5733479  
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם: 
|
אייקי ג'ו-ג'יטסו     אייקידו בגבעתיים     בי''ס לאומנויות לחימה בגבעתיים     בי''ס לחימת רחוב     בי''ס קפואירה     בית ספר לחימת רחוב     בית ספר קפואירה     ג'יאו - ג'יטסו     חוג קיקבוקס בגבעתיים     קיקבוקס בגבעתיים     אימוני כושר קרביים     בית ספר לאמנויות לחימה לילדים     ג'ו ג'יטסו למבוגרים     חוג ג'ו ג'יטסו לגילאי 4-5     חוג פילאטיס לנשים     חוגי קיקבוקס במרכז     חוגי קראטה לגברים     קורס להכשרת מאמני ג'ו ג'יטסו     קורסי מאמנים לאומנויות לחימה     אימוני כושר בגבעתיים