ג'יאו - ג'יטסו

לא פעם אתם קוראים בוודאי על ג'יאו - ג'יטסו ואינכם מבינים מהיכן הגיע הביטוי הזה, כיצד הוא נכנס לחיינו. ובכן, מדובר באומנות לחימה שהיתה מוכרת אצל הסמוראים וכן אצל מי שמכונה אנשי הלוחמה הזעירה. 

כפי שאפשר להבין שיטה זו הגיעה מיפן במאות הקודמות ובמהלך השנים היא פותחה על ידי גורמים שונים. בתחילה היא כללה טכניקות ששילבו מספר שיטות לחימה, ביניהן טכניקות מתוך עולם הג'ודו ואייקידו, ועם הזמן הכניסו בה שיטות לחימה מענפים נוספים, כולל קרב מגע. כיום אנחנו מלמדים בבית ספר ג'יאו - ג'יטסו, את השיטה המקורית משולבת בשיטות נוספות מודרניות. כפי שניתן להבין במהלך השנים, אל תוך השיטה המקורית של הסמוראים הוכנסו אלמנטים מודרניים יותר גם בגלל השינויים ההיסטוריים שחלו בחברה, גם בגלל שנוצרו שיטות חדשות שניתן היה להכניס מאפיינים שלהם אל תוך השיטה וכן בגלל שרוח התקופה השתנתה. יש לציין עוד, שמתוך שיטה זו נוצרו שיטות דומות גם בברזיל ובמדינות אחרות. 

הרעיון שעומד מאחורי ג'יאו - ג'יטסו הוא שימוש באלמנטים עדינים, לכאורה, שמטרתם בין היתר למנוע שימוש בכלי נשק שונים ובפרט חרב, נעילת מפרקים, הטלות ועוד. עקרונות השיטה מתבססים על ניצול תנועה וכן ניצול בזבוז האנרגיה של הצד התוקף. הרעיון הוא שהצד השני מנסה לפעול, אך אנחנו יכולים לנצל זאת לטובתנו, באמצעות שימוש בכוח בזמן ההגנה. 

מרבית העבודה בג'יאו - ג'יטסו נעשה על הקרקע, באמצעות הטלות, נעילות ובריחים, היתרון של שיטה זו שהיא משלבת שיטות אומנויות לחימה שונות, אפשר למצוא בה מאפיינים של ג'ודו, קארטה ועוד. כך מקבלים את הטוב שבכל העולמות. זאת להבדיל משיטות אחרות שמסתפקות רק בשיטה אחת שהיא מגבילה את עצמה אליה. 

אנחנו בישראל מכירים את עולם הג'יאו - ג'יטסו משנות השישים, אז החלה פריחה של אומנויות לחימה שונות מהמזרח בישראל. במהלך השנים הוקמו מספר ארגונים ובתי ספר בהם ניתן ללמוד את התחום. יש לציין שלאירופה הגיע תחום זה כבר בתחילת המאה ה-20, עם זאת, בדומה לישראל, רק החל משנות השישים-שבעים הוא הפך להיות פופולארי. כיום אנחנו יכולים למצוא מגוון מקומות שמתמחים באומנות זו וכן קיימים בית ספר ג'ו ג'יטסו במקומות שונים לקהלים מגוונים. 

אם אתם מחפשים בית ספר ג'ו ג'יטסו באזור השרון וגוש דן, אתם מוזמנים לפנות אלינו אנחנו נשמח לעזור לכם. כל מה שאתם צריכים זה להרים אלינו טלפון וסטודיו סמוראי ישמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכל עניין. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
חוג קיקבוקס בגבעתיים
 

מעוניינים במידע נוסף? חייגו:
ההתאחדות העולמית לג'ו ג'יטסו בישראל בע"מ  |  סניף גבעתיים - 03-5733479  |  סניף תל מונד - 09-9566555
סניף תל מונד - 09-9566555
סניף גבעתיים - 03-5733479  
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם: 
|
אייקי ג'ו-ג'יטסו     אייקידו בגבעתיים     בי''ס לאומנויות לחימה בגבעתיים     בי''ס לחימת רחוב     בי''ס קפואירה     בית ספר לחימת רחוב     בית ספר קפואירה     ג'יאו - ג'יטסו     חוג קיקבוקס בגבעתיים     קיקבוקס בגבעתיים     אימוני כושר קרביים     בית ספר לאמנויות לחימה לילדים     ג'ו ג'יטסו למבוגרים     חוג ג'ו ג'יטסו לגילאי 4-5     חוג פילאטיס לנשים     חוגי קיקבוקס במרכז     חוגי קראטה לגברים     קורס להכשרת מאמני ג'ו ג'יטסו     קורסי מאמנים לאומנויות לחימה     אימוני כושר בגבעתיים